Filmy film psychologiczny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film psychologiczny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Brzezina

6,9
W zagubionym w puszczy domu wiedzie samotne życie Bolesław. Śmierć żony całkowicie odmieniła jego egzystencje. Jedynie obecność córeczki Oli i gosposi Maliny sprawi, że nie został kompletnym odludkiem. Przyjechał prosto z Davos. Jest ciężko chory na gruźlicę. Wie, że niebawem umrze. Pragnie jednak do końca cieszyć się pełnią życia. Jego rozpaczliwa fascynacja urodą świata i sztucznie hałaśliwy sposób bycia coraz bardziej drażnią, ale i budzą z duchowego odrętwienia Bolesława.
Karol Matulak to nowy uczeń w nowej klasie. Stara się zaprzyjaźnić z pewną grupą osób, która cieszy się poważaniem wśród pozostałych uczniów. Udaje mu się to. Zaczyna uczestniczyć w chuligański wybrykach rówieśników. Jeden z nich kończy się pobiciem niewinnego chłopca.
Dramat psychologiczny, rozgrywający się między trzema osobami w pozasezonowym pejzażu mazurskich jezior. Znany dziennikarz sportowy, jadąc z żoną na jednodniowy rejs jachtem, zabiera młodego autostopowicza. Stara się olśnić chłopaka pozycją materialną, doświadczeniem życiowym, także żoną – zaprasza go na pokład jachtu. Na pozerstwo dziennikarza autostopowicz odpowiada postawą „młodego gniewnego”, ukrywając rozpaczliwą zazdrość i pragnienie posiadania takiego samochodu, jachtu, dziewczyny i… dużych pieniędzy. Decyduje się na desperacką mistyfikację – udaje, że utonął, a gdy dziennikarz próbuje zawiadomić milicję, uwodzi jego żonę. Rankiem jacht zawija do portu, żona wyznaje mężowi, że go zdradziła, on nie chce wierzyć jej wyznaniu.


Wstręt

7,7
Carol (Catherine Deneuve), pracownica salonu piękności, coraz bardziej traci poczucie rzeczywistości. Jej otoczenie początkowo bagatelizuje jej rosnące roztargnienie. Okazuje się jednak, że są to symptomy niebezpiecznego psychotycznego urojenia... Thriller psychologiczny Romana Polańskiego został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Berinale w 1965 roku.
Stłamszony przez żonę pantoflarz wikła się w romans z zaborczą kobietą.
Krystyna Janda gra matkę samotnie wychowującą Rafała. Zaniedbuje syna, gdyż czas głównie spędza na libacjach z kolejno poznanymi mężczyznami. W rzeczywistości to syn zajmuje się matką. Głodny zmuszony jest kraść jedzenie w szkole. Matka przenosi syna z jednej placówki do drugiej.

Magnat

7,1
Akcja filmu rozgrywa się na pograniczu polsko niemieckim w burzliwym okresie pierwszej połowy XX wieku. Książę Hans Fridrich von Teuss próbuje utrzymać rodzinną fortunę w warunkach doniosłych i dramatycznych zmian historycznych. Jego dorośli synowie wybierają różne drogi życiowe, a ich wybory odciskają piętno na losach rodziny. Najstarszy Franzel związuje się z niemieckimi faszystami, podczas gdy średni Conrad przyszłość rodu chciałby wiązać z Polską. Najmłodszy Bolko bardziej zainteresowany jest używaniem życia niż politycznymi rozgrywkami. Jego romans z macochą, ostatnią żoną księcia nieoczekiwanie będzie miał wpływ na losy rodu...
W wiosce mieszka Jańcio, filozof, człowiek kochający życie i swoją młodą żonę, Weronkę. Jańcio żyje w zgodzie z Bogiem i nie przypuszcza, że zostanie przez niego wystawiony na próbę. Przekonuje się o posiadanej mocy czynienia cudów. Zostawia swoją ciężarną żonę i rusza w świat, obiecując wrócić przed rozwiązaniem. Jańcio wędruje po wsiach uzdrawiając ludzi. Jego sława powiększa się, rośnie też jego pycha.
Wszystko na sprzedaż jest opowieścią o człowieku, który niespodziewanie odszedł. Jego śmierć zmusza do zastanowienia się nad tym, kim był naprawdę, co po sobie zostawił, jakim pozostanie w pamięci tych, którzy go kochali, i tych, którzy podziwiali go z daleka. Jak długo żywa będzie jego legenda? Nietrudno na ekranie dostrzec wiele faktów z życia Zbyszka Cybulskiego, ale nie jest to film o nim. Jest to – jak mówił Andrzej Wajda – opowieść o ludziach, którzy robią filmy – reżyserach, aktorach, asystentach, pomocnikach. Występujący w Wszystko na sprzedaż Beata Tyszkiewicz, Elżbieta Czyżewska czy Daniel Olbrychski grają samych siebie, występują pod własnymi imionami, mówią swoje teksty. Filmowa fikcja miesza się tu z rzeczywistością.
Film nakręcony na podstawie opowiadania Marka Hłaski „Następny do raju” opowiada o kierowcach wożących na zdezelowanych ciężarówkach drzewo w Bieszczadach, bo nie mogą znaleźć żadnej innej porządnej pracy. Marzą, aby zarobić trochę pieniędzy i uciec do miasta, ale z drugiej strony wiedzą, że nie ma tam dla nich miejsca. Gdy do ich bazy przybywa wysłany przez partię „Zabawa” wraz ze swoją młodą żoną, kierowcy zaczynają zabiegać o jej względy i rywalizować między sobą.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…