Filmy polska, problem

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje polska, problem. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pociąg

7,9
W nocnym pociągu na Hel spotykają się Ona i On. Dwoje nieznajomych, których łączy wspólny przedział. Oboje mają za sobą życiowe dramaty, od których starają się uciec. Może im to utrudnić morderca, który podobno znajduje się w tym samym pociągu.
Uczniowie technikum samochodowego są dość nietypowi. To wieczorowa szkoła dla pracujących, którzy z różnych przyczyn zaniechali kształcenia się. Jako dorośli ludzie chcą nadrobić zaległości i zdobyć świadectwo dojrzałości. Mają codzienne problemy, ciężką pracę, bywa, że zasypiają na lekcjach. Niedorzecznie tłumaczą się z nieodrobionej pracy domowej, a czasami wypracowania piszą im ich własne dzieci… Do wytrwałości w podjętym wyzwaniu zachęca ich profesor języka polskiego, który jest surowy i wymagający, ale też wyrozumiały… Nie wszystkim uda się osiągnąć cel, lecz ci, którzy wytrwają, z sentymentem będą wspominać swego nauczyciela…
Andrzej Nowicki postanawia radykalnie zmienić swoje życie. Odchodzi od żony, porzuca wygodne mieszkanie i pracę. Rusza w Polskę wynajętym samochodem, by przeżyć męską przygodę. Po powrocie do żony zaczyna porządkować mieszkanie, wydaje się więc, że wszystko wróciło do normy.


Czasy II wojny światowej, tereny okupowanej Polski. Grupa hitlerowców – używając do pomocy okolicznych więźniów z obozu – ukrywa zrabowane kosztowności w półce skalnej. Po latach na miejsce przybywa doktor Olszak z zamiarem odnalezienia skarbu. Jednak mieszkańcy okolicznej wioski nie wierzą mu, zwłaszcza że jest on ostatnim więźniem, który przeżył masakrę dokonaną przez Niemców.
Marcin, syn hodowcy ślimaków, marzy o ucieczce do miasta i posiadaniu samochodu. Realizuje swoje zamierzenia. Wyjeżdża do Lublinie, gdzie nieoczekiwanie dziedziczy po śmierci wuja spadek, studio fotograficzne. Pracuje i zbiera pieniądze na samochód. W końcu staje się właścicielem wymarzonego "Pontiaca". Nie jest to jednak udany nabytek, przyniesie mu wiele kłopotów.

To my

5,4
Agata (Marta Dąbrowa) jest w czwartej klasie liceum. Nigdy nie miała kłopotów z nauką, dlatego zbliżająca się szybko matura nie stanowi dla niej problemu. O wiele bardziej przeżywa swe zauroczenie Widelcem (Rafał Cieszyński), najprzystojniejszym chłopakiem w klasie. Szaleją za nim wszystkie dziewczyny, przy których Agata - jak się jej przynajmniej wydaje - nie ma żadnych szans. Ojciec Widelca (Bronisław Wrocławski) jest burmistrzem. Spełnia wszelkie zachcianki syna - telefon komórkowy, samochód, niecodzienne hobby, wspinaczka. W zamian oczekuje tylko jednego - dobrych wyników w nauce i zdanej matury. Nie trudno się domyślić, że dla Widelca spełnienie życzeń ojca leży w sferze marzeń. Trzeba się jednak zabrać do pracy, bo gra jest warta świeczki. Jeśli nie przyniesie do domu świadectwa dojrzałości, natychmiast zostanie powołany do wojska. A że Widelcowi wydaje się, że nie jest stworzony do ślęczenia nad podręcznikami, musi uciec się do podstępu...
Wiktor po piętnastu latach przyjeżdża do dworku w Wilku, gdzie przeżył bardzo ważny etap swojego życia. Spotyka ludzi, którzy na zawsze zostawili ślad w jego pamięci. Odkrywa jak ważną osobą był przed laty dla mieszkanek dworku w Wilku. Jego przyjazd ożywia wspomnienia i dawne uczucia. Pojawienie się Wiktora zmusza panny z Wilka do ponownego przeżywania swoich powikłanych losów i życiowych niepowodzeń.
Opowieść o niesfornych braciach – Jacku i Placku, którzy za najokropniejszą rzecz uważają pracę, złośliwymi figlami uprzykrzają się mieszkańcom Zapiecka, są żarłoczni, okrutni i leniwi. Pewnego dnia wpadają na genialny w swej prostocie pomysł – postanawiają ukraść księżyc…
Polski serial familijny w reżyserii Wadima Berestowskiego. Każdy z odcinków jest odrębnym zapisem przygód i wydarzeń z życia uczniów uczęszczających do pewnej szkoły. Historie wszystkich uczniów przeplatają się i łączą ze sobą w całość.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…